Sesizare: Techirghiol in categoria Ordine publica
Techirghiol

Data raportarii: joi, 10 septembrie 2020, 8:03

Status: inregistrata

Adresa: Techirghiol

Categorie: Ordine publica

Descriere:

Desi orasul nostru se vrea a fi statiune europeana, sunt foarte multe cazuri de tulburare a linistii publice (in special din partea localnicilor,nu al turistilor). In plin sezon,si nu numai, se aud manele de la strazi distanta, iar in cazul solicitarii organelor de politie "competente", acestea fie trateaza superficial, fie deloc. (Fix acum, cand scriu sesizarea, se aud manele la volum ridicat, la cativa metri de politisti). Ce anume se poate face in privinta asta?

Distribuie aceasta sesizare

Solutii si mesaje

Tulburarea linistii publice

joi, 10 septembrie 2020, 8:03

Va multumim pentru sesizare.Va intelegem perfect si stim ca in multe
cazuri organele "competente" sunt depasite, de aceea in astfel de situatii va recmandam ca in cazul in care politia locala nu rezolva problema sa sunati la 112 ...astfel problema se va rezolva iar politia locala va fi nevoita sa fie mai vigilenta.
Va multumim.

Aplicatie dezvoltata de Catalin Dordea pentru USR Techirghiol.