Sesizare: Locul de joacă pentru copii in categoria Altele
Locul de joacă pentru copii

Data raportarii: duminică, 14 martie 2021, 2:09

Status: rezolvata

Adresa: Locul de joacă pentru copii

Categorie: Altele

Descriere:

Locul de joacă pentru copii aflat în parcul Techirghiol este de ani de zile complet lipsit de umbră. Din acest motiv, vara, copiii nu se pot juca acolo decât dimineața devreme sau seara, pentru că în orice alt moment al zilei sunt foarte expuși la razele ultraviolete. Soluțiile ar putea fi montarea unor copertine sau o acțiune de plantat copaci în locul de joacă, pentru ca cei mici să se poată bucura de acest spațiu pe parcursul întregii zile.

Distribuie aceasta sesizare

Solutii si mesaje

Solicitare amenajare loc joacă

duminică, 14 martie 2021, 2:09

Bună ziua,
În urma solicitării dumneavoastră, pe deplin justificată dealtfel, am transmis către Primăria Techirghiol o cerere de amenajare a locului de joacă, pentru a nu expune copiii la razele ultraviolete sau a soarelui excesiv în zilele de vară. In atasament puteți vizualiza cererea depusă.
Vă mulțumim pentru sesizare!

Buna ziua,
Am revenit: multumindu-va pentru sesizare, va supunem atentiei raspunsul primit de la Primarie.

Fisiere atasate solutiei:

Aplicatie dezvoltata de Catalin Dordea pentru USR Techirghiol.