Sesizare: Strada Elena Cuza, nr.13 , România in categoria Altele

Data raportarii: miercuri, 5 august 2020, 7:41

Status: rezolvata

Adresa: Strada Elena Cuza, nr.13 , România

Categorie: Altele

Descriere:

Pe strada Elena Cuza(unde am pus pinul pe harta) este o haita de vreo 4 caini care aseara (04.08.2020) au muscat din masina personala. Precizez ca acei caini sunt aciuati in fata curtii vecinului, nu stiu daca le da de mancare sau nu dar cert este ca sunt agresivi cainii si toti vecinii se plang ca nu pot trece prin zona. Noi avem teren pe Elena Cuza nr. 13 si aseara am trecut prin zona sa ne vedem proprietatea moment in care unul dintre cainii despre care vorbesc au latrat la masina noastra si efectiv si-a bagat coltii in masina si au zgariat-o. Ce am putea face in acest sens? Cui sa ne adresam sa ne recuperam paguba facuta de caine. Multumesc.

Distribuie aceasta sesizare

Solutii si mesaje

Va multumim pentru sesizare!

miercuri, 5 august 2020, 7:41

Buna ziua,

Vom face de indata o sesizare catre primarie. Au mai fost voci care au pomenit de cainii de pe Elena Cuza, voci care spuneau ca acei caini sunt hraniti de o familie dar tinuti liberi pe strada.
Revenim cu raspunsuri.

Primarie sesizata

miercuri, 5 august 2020, 7:41

Buna ziua,

Revenim: am sesizat Primaria in aceasta problema, speram ca lucrurile sa intre in normalitate cat de curand.

Fisiere atasate solutiei:

Primaria raspunde.

miercuri, 5 august 2020, 7:41

In urma sesizarii noastre raspunsul primariei este

Fisiere atasate solutiei:

Aplicatie dezvoltata de Catalin Dordea pentru USR Techirghiol.